Duża poduszka finansowa na nieprzewidziane wydatki związane z leczeniem różnego rodzaju chorób? To naprawdę świetny pomysł. Zawsze warto mieć fundusze, dzięki którym będziemy mogli mieć alternatywę w stosunku do tego, co proponuje NFZ.

 

Jest tylko jeden problem. Kto z nas faktycznie o takiej poduszce myśli i ją tworzy? Praktyka pokazuje, że odsetek takich osób jest naprawdę niewielki. Bardzo często okazuje się, że jeśli jesteśmy zdrowi,po prostu  nie myślimy o chorobie. A jeśli dysponujemy większymi funduszami,  okazuje się, że zawsze są inne, pilne wydatki: zakup samochodu, remont mieszkania, budowa domu itp. Inna sprawa, że jeśli chodzi o zdrowie,  często mamy w sobie przekonanie, że żadna groźna sytuacja nam się nie zdarzy. Co oczywiście jest prawdą, dopóki się nie zdarzy.

 

Oczywiście, zabiegi i operacje ratujące życie w ramach NFZ są wykonywane naprawdę szybko. Jednak nie piszemy tu o tego typu zabiegach. Bardziej chodzi nam o te, które wprawdzie nie ratują życia, ale znacznie poprawiają jego komfort. Do takich operacji możemy zaliczyć:

  • operacje okulistyczne np. laserowa korekcja wzroku,
  • operacje chirurgiczne np. przepukliny, przetoki, wycięcie węzłów chłonnych itp.
  • zabiegi stomatologiczne np. leczenie zębów pod narkozą u dzieci.
  • Koszt takich operacji i zabiegów może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jaki mamy wybór? Zbierać fundusze? Zostawić, może samo przejdzie? Czekać latami  w kolejce na NFZ?

 

A może po prostu zapłacić w ratach? Być może nie jest to rozwiązanie, które od razu przychodzi nam do głowy, ale jeśli już się zdecydujemy, okazuje się, że jest jednym z najlepszych.

 

Dlaczego?
Ceny usług medycznych ciągle wzrastają, dlatego może się okazać, że zbieranie funduszy na konkretną operację czy zabieg będzie dużo dłuższe niż początkowo zakładaliśmy.
Poza tym, im szybciej wykonamy dany zabieg, tym będziemy mieli większą szansę powrotu do zdrowia, bo w takich przypadkach czas niestety jest jednym z największych wrogów.
Inna sprawa, że spłacanie rat, gdy jesteśmy już po zabiegu, a nasze zdrowie doszło do normy, jest dużo bardziej dla nas komfortowe, niż zbieranie funduszy na zabieg, gdy szwankuje nam zdrowie. Tego typu aspekty również należy brać pod uwagę.
Jeśli już decydujemy się na raty, może pojawić się pytanie:

 

Jak uruchomić raty za usługi medyczne w iRaty?
Dokładnie tak samo, jak za każdy inny produkt. Wchodzisz na iRaty, wypełniasz wniosek i  czekasz na decyzję kredytową. Gotowe.  

Aktualności

Wysokie koszty usług i zabiegów medycznych? - zapłać w iRatach

Duża poduszka finansowa na nieprzewidziane wydatki związane z leczeniem różnego rodzaju chorób? To naprawdę świetny pomysł. Zawsze warto mieć fundusze, dzięki którym będziemy mogli mieć alternatywę w stosunku do tego,…

Czytaj więcej

Wszystkie formy finansowania w najwygodniejszej formie? Sprawdź, jak to działa u nas

Dlaczego dołącza do nas coraz więcej Partnerów oraz Klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych?  Jak działamy i co nas wyróżnia? Już od początku swojej działalności skupiliśmy się na tym, aby…

Czytaj więcej

Firmowy ekspres do kawy - na raty czy w leasing?

Czy warto mieć w swoim biurze  profesjonalny ekspres do kawy?Jasne, zawsze można postawić na kawę sypaną lub rozpuszczalną, ale wyobraź sobie taką sytuację. Idziesz rano do pracy, wchodzisz do biura…

Czytaj więcej